Порошенко: напад Росії на Грузію був прологом війни проти УкраїниПрезидент України Петро Порошенко заявляє, що напад Росії на Грузію був прологом російської війни проти України. 

«Те, що вісім років тому бачили лише найбільш прозорливі, сьогодні очевидно всім: напад Росії на Грузію був прологом російської війни проти України. Політика умиротворення агресора збанкрутувала ще 2008 року. Більше того, вона лише розпалила апетити Кремля. Тоді спільними зусиллями трансатлантична спільнота ще могла локалізувати хижого ведмедя у його барлозі. То був повчальний урок історії, вчасно не засвоєний», – зазначив Порошенко у заяві, опублікованій на його сторінці у Facebook. 

«Україна сьогодні мужньо тримає оборону на східному кордоні Європи. Суворі випробування посилили відчуття дружби та солідарності між українським та грузинським народами», – додав він.

Порошенко також зазначив, що Україна «щиро і послідовно» підтримує відновлення територіальної цілісності Грузії і ніколи не визнає «російських маріонеткових режимів у Абхазії та Південній Осетії».

Після російсько-грузинського військового конфлікту в серпні 2008 року, Росія окупувала два сепаратистські регіони Грузії – Абхазію і Південну Осетію. Суверенітет Абхазії визнали чотири держави-члени ООН – Росія, Нікарагуа, Венесуела і Науру. Тбілісі і Захід вважають ці регіони частиною Грузії.

Від квітня 2014 року на частині Донбасу триває збройний конфлікт. Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці проросійських сепаратистів частини Донбасу, проте Москва ці звинувачення відкидає. 


About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: