Дамаск назвав спецоперацію Туреччини у Сирії «вторгненням»Дамаск засуджує воєнну операцію Туреччини на півночі Сирії. У заяві сирійського МЗС мовиться, що операції на території Сирії повинні проводитися лише за згодою офіційної влади країни.

Сирійська сторона назвала операцію «вторгненням», зазначивши, що у результаті угруповання «Ісламська держава» на півночі Сирії буде замінена на «інші терористичні угруповання».

24 травня Туреччина і сили міжнародної коаліції під проводом США розпочали операцію зі звільнення від угруповання «Ісламська держава» прикордонних районів на півночі Сирії. В операцію також беруть участь сирійські повстанці з підтримуваної Заходом «Сирійської вільної армії», яка у Сирії воює і проти ісламістів, і проти проурядових сил.

Повідомляється також, що десятки сирійських танків перетнули кордон із Сирією.

Спецоперація розпочалася за кілька годин до прибуття в Анкару віце-президента США Джозефа Байдена, який має провести переговори з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом та прем’єр-міністром Біналі Йилдиримом.

Чиновник США, який входить до делегації на чолі з Байденом, повідомив журналістам, що Вашингтон «синхронно» з Туреччиною взяв участь у цій спецоперації проти ісламістів.

Головною метою спецоперації є звільнення утримуваного ісламістами міста Джараблус, що біля сирійсько-турецького кордону, а також прилеглих районів.

Операція розпочалася після того, як раніше цього тижня міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що прикордонні райони країни з Сирією мають бути «повністю очищені» від угруповання «Ісламська держава».

У Туреччині саме на це угруповання поклали відповідальність за теракт на весіллі у місті Ґазіантеп 20 серпня, який забрав життя 53 людей.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: