У Канаді знайшли британський корабель арктичної експедиції ХІХ століттяДослідники заявляють, що знайшли уламки британського судна «Терор», другого з двох британських кораблів експедиції Франкліна, втрачених в катастрофі 1845 року у канадській Північно-Західній протоці в Арктиці. 

Співробітники дослідницького фонду Arctic повідомили, що нижня частина корабля була знайдена в доброму стані раніше цього місяця. 

Англієць сер Джон Франклін та 128 членів його екіпажу на суднах «Терор» та «Еребус» загинули після того, як судно застрягло в кризі під час пошуку маршруту між Атлантичним та Тихим океаном через Північний Льодовитий океан. 

Протягом майже 170 років доля кораблів залишалася однією з найбільших загадок в історії, поки пошукова команда не виявила у вересні 2014 році затонулий «Еребус». 

Експедиція Франкліна стала частиною канадського фольклору, частково через жахливу долю екіпажу. Казки передавалися аборигенами-інуїтами, які описували випадки канібалізму серед відчайдушних моряків. 

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: