На закупівлях ліків в пенітенціарній службі зекономили понад 5 мільйонів гривень – СевостьяноваПерший заступник міністра юстиції Наталя Севостьянова заявляє, що за результатами першої прозорої закупівлі медикаментів у пенітенціарній системі вдалось зекономити понад 5 мільйонів гривень. 

«В серпні-вересні відбулися перші закупівлі в системі Рrozorro. Були закуплені протитуберкульозні препарати і в середньому економія склала 34%. По деяких позиціях економія склала навіть 69%. Це вражаючі цифри. Ми очікували, що витратимо мінімум 15,8 мільйонів гривень, а витратили 10,5», – повідомила заступник міністра.

Крім того, цього разу кожен лот включав у себе лише один вид лікарських препаратів, що дозволило прийняти участь у тендері безпосереднім виробникам і відповідно запропонувати найнижчу ціну, додала Севостьянова.

Реформа Державної пенітенціарної служби почалась ще у січні цього року. Функції цього органу повинні бути переданіМіністерству юстиції України, втім наразі ДПтС ще перебуває у стані ліквідації. 

За результатами аудиту, проведеного напередодні публічних закупівель через Рrozorro, виявилось, що протягом 2015 року у закупівлях для установ виконання покарання перемагали лише дві фірми (одна змінювала іншу). Відтак Міністерство юстиції підписало з Transparency international, Центром протидії корупції меморандум про співпрацю, направлений на аудит закупівель у минулому та на навчання нових співробітників у новий департамент закупівель. 

За даними Державної пенітенціарної служби, станом на 1 серпня в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах в Україні перебувають усього 61 132 людини.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: