У Мінську Контактна група підписала рішення про розведення озброєння – речниця КучмиУ Мінську учасники Тристоронньої контактної групи підписали рішення про розведення сил і озброєнь на трьох ділянках на Донбасі. Про це повідомила речниця представника України в групі, колишнього президента України Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

«Україна послідовно виконує зобов’язання, взяті на себе в рамках Мінських домовленостей і строго дотримується режиму тиші. У продовження цього українська сторона підписала це рамкове рішення, щоб забезпечити виконання Мінських угод з боку ОРДЛО», – написала вона на своїй сторінці в Facebook.

За її словами, документ передбачає деескалацію в районі лінії зіткнення і фактично створює умови, в яких стрілецьку зброю не може використовуватися для обстрілів. 

Водночас це рішення передбачає повне виконання попередніх домовленостей Тристоронньої контактної групи щодо відведення з лінії зіткнення гармат калібром менше 100 міліметрів, додала Оліфер.

Вона зазначила, що СММ ОБСЄ здійснює «на постійній основі моніторинг та верифікацію процесу розведення сил і засобів на узгоджених ділянках розведення».

Речниця Кучми наголосила, що розведення заплановане лише на трьох ділянках з чітко визначеними координатами. 

За її словами, від України рамкове рішення підписав Леонід Кучма, від ОБСЄ – Мартін Сайдік, від Росії – Борис Гризлова.

Представники угруповання «ДНР» на своїх сайтах також повідомляють про досягнення цієї домовленості. Вони зазначають, що рішення Контактної групи стосується трьох ділянок  – Станиці Луганської, Золотого на Луганщині, а також Петровського на Донеччині. 

Представники України, Росії і ОБСЄ, а також угруповань «ЛНР» і «ДНР» у Мінську обговорюють питання врегулювання ситуації на Донбасі. 

Кілька пакетів домовленостей, досягнених на переговорах у білоруському Мінську в 2014–2015 роках і відомих як мінські домовленості, передбачають,серед іншого, припинення вогню, виведення з території України іноземних військ, найманців і озброєнь, звільнення всіх заручників і незаконно утримуваних осіб чи встановлення контролю ОБСЄ над українсько-російським кордоном.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: