Дніпро: поліція розслідує протест проти львівського сміття як хуліганство, активісти обуреніПоліція Дніпра проводить слідство у рамках кримінального провадження, порушеного за фактом перекриття траси під час протесту проти ввезення львівського сміття. Інформацію про це підтвердили в обласному управлінні Національної поліції.

За даними поліції, кримінальне провадження було порушене за статтею за статтею 296 Кримінального кодексу України – «хуліганство», частину статті не уточнили.

Водночас 23 вересня адвокат протестувальників Вадим Орел на прес-конференції уточнив, що кримінальне провадження розпочате за статтею «хуліганство, вчинене групою осіб», її санкція – до п’яти років позбавлення волі. Він висловив свою незгоду з таким підходом до справи.

«Я не розумію таку кваліфікацію. Люди вийшли захищати свої права, адже, згідно з Конституцією, кожному гарантується чисте довкілля», – сказав Орел.

Екоактивістка, учасниця акції протесту Тетяна Лампіка повідомила, що жителі Діївки, які брали участь у заході, наразі налякані, особливо ті, хто залишили свої контакти під письмовими зверненнями до державних та місцевих органів влади з вимогою припинення прийому львівського сміття й закриття полігону у цілому. Їм уже телефонують із правоохоронних органів. В поліції підтвердили, що триває слідство.

12 вересня, невдоволені жителі околиці Дніпра – Діївки – перекрили трасу на Кривий Ріг, протестуючи проти використання сміттєзвалища поблизу їхнього мікрорайону для утилізації побутових відходів зі Львова. Акція була ініційована будинковими комітетами мікрорайону. Того ж дня міська влада заявила, що Дніпро вже не прийматиме на свій полігон сміття зі Львова, запевнивши, що термін дії домовленості між містами спливає 13 вересня. Загалом, за даними посадовців міськради, місто взяло на утилізацію майже 8,8 тисяч сміття тонн зі Львова, однак умови договору між містами були не відомі. Радіо Свобода подало інформаційний запит до міськради, в міськраді повідомили, що угода зі Львовом розірвана 12 вересня.

Минулого тижня схожа ситуація склалась і у Синельникові Дніпропетровської області: там жителі теж протестували про звезення на їхніх полігон сміття зі Львова. Міська рада Синельникова своїм рішенням заборонила утилізацію сміття зі Львова на місцевому полігоні.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: