Генсекретар ООН засудив обстріли лікарень у сирійському Алеппо як воєнні злочиниГенеральний секретар ООН Пан Ґі Мун заявив, що обстріли ще двох лікарень в частині міста Алеппо в Сирії, яку контролюють супротивники режиму й яку штурмують сили режиму за підтримки Росії, є воєнними злочинами.

Виступаючи на засіданні Ради безпеки ООН, він заявив: «Ті, хто вдається до все більш руйнівної зброї, чудово знають, що роблять – вони скоюють воєнні злочини.

За його словами, лікарні, клініки, амбулаторії й медики в Алеппо зазнають нападів цілодобово. «Свідомі напади на лікарні є воєнними злочинами», – ще раз повторив Пан Ґі Мун.

Він не назвав прямо, хто коїть ці злочини.

Раніше цього місяця сирійські урядові війська і їхні союзники за підтримки повітряних ударів Росії почали наступ на оточену східну частину міста Алеппо, яку контролюють супротивники режиму і в якій перебувають також сотні тисяч цивільних мешканців. При цьому і сирійський уряд, і Росія здійснюють по місту повітряні удари. Зокрема, останніми днями для цього почали використовувати важкі й потужні бетонобійні бомби, що завдають особливих руйнувань. Унаслідок таких ударів уранці в середу була зруйнована найбільша лікарня в цій частині міста, значно пошкоджена ще одна, а також розбомблена пекарня, біля якої в черзі по хліб загинули шість мирних мешканців. За оцінками, нині в оточеній частині Алеппо залишилися працювати лише кілька десятків лікарів і медиків.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: