США вирішили направити більше військ до Іраку перед наступом на МосулСполучені Штати Америки вирішили направити додатково сотні своїх військових до Іраку напередодні очікуваного великого наступу на місто Мосул, захоплене наразі екстремістським угрупованням «Ісламська держава», щоб визволити його.

Як повідомив міністр оборони США Аштон Картер, ці військові будуть допомагати іракським силовикам і силам курдської автономії напередодні наступу, який очікують на початку наступного місяця. Він наголосив, що американці не братимуть участі в безпосередніх бойових діях.

Інший представник Пентагону уточнив, що йдеться про 615 додаткових військовослужбовців США.

Мосул, третє за величиною місто Іраку, перебуває в руках ісламістів уже понад рік. Операція для його визволення його має стати одним із найбільших випробувань і для влади Іраку, і для зусиль США подолати «Ісламську державу».

Нині в Іраку, за даними США, перебуває у тривалому відрядженні близько 4 тисяч 600 американських військових, що діють там як інструктори, радники й в інших допоміжних ролях. До цього числа не входить іще якась кількість тих, хто прибуває на короткі терміни.

Президент США Барак Обама раніше обіцяв вивести з Іраку майже всі американські війська, але малі успіхи іракських силовиків у визволенні захоплених ісламістами територій змушують змінювати ці плани.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: