У Вашингтоні підтвердили, що президент США Барак Обама мав розмову з президентом України Петром Порошенком

У Вашингтоні підтвердили, що президент США Барак Обама мав розмову з президентом України Петром Порошенком, у перебігу якої вони обговорили цілку низку питань.

Як повідомив нам чільний посадовець адміністрації, що просив не називати його на ім’я, в перебігу зустрічі на берегах саміту з ядерної безпеки, що відбулася 31 березня, президенти говорили про переговори в Україні про створення стабільного уряду, який був би відданий втіленню реформ, включно з тими, які необхідні для виконання зобов’язань України перед Міжнародним валютним фондом, що є кроком, необхідним для надання Україні міжнародної економічної допомоги.

Крім того, обидва керівники досягли згоди щодо важливості того, щоб мінські домовленості були виконані повністю й якнайшвидше, що дало б можливість мирно вирішити конфлікт на сході України і відновити суверенітет України на Донбасі, повідомив посадовець.

Після розмови, що завершилася у п’ятницю вранці за київським часом, Порошенко повідомив про цю зустріч із Обамою, в перебігу якої вони обговорили ситуацію на Донбасі та у Криму, скоординували зусилля для повної імплементації Росією мінських домовленостей, а також обговорили питання розвитку стратегічного партнерства між Україною і США. Окрему увагу було приділено необхідності якнайшвидшого формування зорієнтованих на реформи коаліції та уряду в Україні, повідомив Порошенко; Обама підтвердив готовність надати третій транш кредитних гарантій у розмірі 1 мільярда доларів США після завершення процесу формування уряду в Україні, додав президент України.

Розмова двох президентів не була запланована заздалегідь; планувалося, що Петро Порошенко зустрінеться тільки з віце-президентом США Джо Байденом, і їхні переговори відбулися за кілька годин до того. Критики припускали, що повідомлення Порошенка і фото його рукостискання з Обамою могли свідчити не про повноцінну розмову, а лише про хвилинну зустріч.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: