Петро Порошенко закликав Сполучені Штати не скасовувати санкції проти Росії

Петро Порошенко закликав Сполучені Штати не скасовувати санкції проти Росії.

Візит українського президента Петра Порошенка до США триває. У четвер у його порядку денному був виступив у Конгресі та участь у відкритті саміту з ядерної безпеки, який триватиме два дні. Під час виступу Порошенко подякував Сполученим Штатам за підтримку та закликав не скасовувати санкцій проти Росії. Про що саме говорив у США президент України, та як ситуацію щодо українсько-американських відносин оцінюють експерти?

Президент України Петро Порошенко у Вашингтоні під час виступу на форумі «Боротьба України за свободу, що триває» наголосив на важливості підтримки та лідерства США у протистоянні російській агресії.

«У ці складні часи, я закликаю Америку бути сильною і вірити в себе – так само, як люди доброї волі в усьому світі продовжують вірити в Америку. Не дозволяйте прагматизму змусити вас забути про цінності, в яких пріоритетом є свобода. Не дозволяйте Америці стати дріб’язковою», – закликав Порошенко у виступі в Конгресі.

Український президент наголосив, що скасування санкцій проти Росії означатиме, що українська кров нічого не коштує, а українців можна вбивати безкарно.

«Ми не чекаємо військ НАТО в Україні. У нас є ефективний механізм, щоб мотивувати Росію сісти за стіл переговорів. І назва цього механізму – санкції», – сказав Порошенко.

Президент України зазначив, що настав час посилити діалог між Україною і США та оновити стратегічне партнерство між країнами, зокрема, укласти двосторонню угоду про безпеку. Він зазначив, що за два роки Україні вдалося відновити армію та завершити «капітальний ремонт інституційної системи боротьби з корупцією». На його думку, призначення нового генерального прокурора створить нову сторінку в антикорупційній політиці України.

При цьому він позитивно оцінив співпрацю із Заходом у військовій сфері, зокрема, щодо спільних навчань.

«Ми маємо надзвичайно успішну кооперацію наших військових сил. Кілька разів на рік я відвідую тренувальний центр у Яворові, де проходять спільні військові навчання за участю українців, американців, канадців, британців та представників деяких європейських країн для ефективної комунікації», – сказав Порошенко.

Український президент пообіцяв під час виступу у США, що політична криза в Україні буде вирішена до кінця цього тижня.

У Вашингтоні Петро Порошенко також зустрівся з українською громадою.

За словами економіста «Атлантичної ради» Андерса Ослунда, відносини між Києвом та Вашингтоном мають дві складові. Перша – це українсько-російський конфлікт, де Вашингтон чітко підтримує Київ та президента Порошенка. Інша складова – це реформи.

«Щодо цього у Вашингтоні вважають, що президент Порошенко не зробив достатньо. І, звісно, щодо цього немає чого багато обговорювати, допоки в Україні немає нового уряду. Цей візит нічого не змінить», – сказав Ослунд в інтерв’ю Радіо Свобода і додав, що подальші відносини між Києвом та Вашингтоном залежатимуть від того, наскільки ефективно Україна впроваджуватиме у себе реформи.

«Міністр енергетики Володимир Демчишин, який є близьким до президента Порошенка, наразі відмовився від підвищення тарифів із квітня. Це було ключовою умовою МВФ. Тож важко повірити, як МВФ зможе надати Україні ці гроші і як США можуть надати Україні гарантії на 1 мільярд доларів», – каже американський експерт.

Що ж до надто поміркованої позиції президента США Барака Обами щодо українсько-російського конфлікту, то, за словами Андерса Ослунда, це стосується Обами, але не Адміністрації президента США.

«Віце-президент США Джо Байден та низка урядовців глибоко залучені до ситуації в Україні. Україна грає велику роль для Вашингтона», – наголошує Ослунд.

Українські експерти також не очікували багато від цього візиту Петра Порошенка, зважаючи на незалагоджену політичну кризу в Україні та президентську кампанію у США.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: