Порошенко: у Вашингтоні обговорювали альтернативу Будапештському меморандуму

Президент України Петро Порошенко повідомляє, що учасники Саміту ядерної безпеки у США обговорили нову ініціативу щодо безпеки без’ядерних держав.

«Ми обговорили нову ініціативу, як ми можемо гарантувати глобальну безпеку країнами з ядерним арсеналом у відношенні держав, які не володіють зброєю масового знищення. І це тема для подальшого обговорення у майбутньому», – сказав Порошенко 1 квітня після завершення саміту у Вашингтоні.

Він наголосив, що Будапештський меморандум не забезпечив виконання гарантій безпеки Україні і післявоєнна система глобальної безпеки, яка базувалася на рішеннях Ради безпеки ООН, не працює у ситуації, коли один з її постійних членів є країною-агресором.

Представники Росії відмовилися від участі у Саміті з ядерної безпеки, який проходив у США.

Будапештський меморандум – міжнародна угода, укладена 5 грудня 1994 року між Україною, США, Росією і Великобританією про статус держави Україна. Угода містить пункти, що надають гарантії суверенітету і безпеки України.

У квітні 2014 року Росія анексувала український Крим.

Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці проросійських сепаратистів на Донбасі. Москва ці звинувачення відкидає, заявляючи, що на Донбасі немає російських військових, але є «добровольці».


About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: