Азербайджан і Вірменія звинувачують один одного у порушенні перемир’я на лінії зіткнення у зоні конфлікту

Бої у зоні карабахського конфлікту тривають. Азербайджан і Вірменія звинувачують один одного у порушенні перемир’я на лінії зіткнення у зоні конфлікту.

Міністерство закордонних справ Азербайджану покладає відповідальність за ескалацію ситуації у регіоні на Вірменію.

Міністерство оборони Вірменії, своєю чергою, звинувачує азербайджанську армію у наступі з використання артилерії, бронетехніки та авіації.

Вірменська сторона назвала це найбільш серйозною ескалацією конфлікту з часу укладення перемир’я у 1994 році і закликала США, Росію і Францію, які є посередниками у вирішенні карабахського конфлікту, негайно втрутитися.

2 квітня президент Росії Володимир Путін закликав сторони конфлікту у Нагірному Карабасі до негайного припинення вогню і прояву стриманості.

Напередодні віце-президент США Джо Байден під час окремих зустрічей з лідерами Азербайджану і Вірменії у Вашингтоні закликав їх до мирного врегулювання нагірно-карабахського конфлікту.

Ситуація у регіоні різко загострилася у ніч на суботу. У Міністерстві оборони Нагірного Карабаху, сепаратистського регіону Азербайджану, заявили про загибель дитини і поранення ще двох під час обстрілів з боку Азербайджану. Повідомляється, що ракетний обстріл вівся не лише по оборонних позиціях військових, але і по населених пунктах. 

У Міністерстві оборони Азербайджану, своєю чергою, заявили, що Збройні сили Вірменії обстріляли позиції азербайджанської армії, використовуючи артилерію, міномети та і іншу великокаліберну зброю. За даними азербайджанського відомства, обстріл також вівся по низці житлових кварталів, розташованих неподалік від лінії зіткнення, тож було вирішено застосувати заходи у відповідь. 

​Нагірний Карабах, населений переважно вірменами, оголосив про вихід зі складу Азербайджану у 1991 році. Це призвело до збройного конфлікту, під час якого Азербайджан втратив контроль над територією і загибелі близько 30 тисяч людей.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: