МКЧХ готовий бути посередником між сторонами конфлікту в Нагірному КарабасіМіжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) стурбований гуманітарними наслідками, що виникли в результаті бойових дій в Нагірному Карабасі.

«Ми готові надати допомогу і підтримку всім тим, хто постраждав в ході недавньої ескалації бойових дій, а також готові виступити як нейтральний посередник між сторонами конфлікту», – сказав регіональний представник МКЧХ Патрік Виаль. 

«Всі сторони конфлікту мають зобов’язання щодо поваги норм міжнародного гуманітарного права. Згідно з цими нормами, сторони повинні забезпечити захист мирного населення і цивільних інфраструктур», – додав він.

МКЧХ працює в регіоні в зв’язку з нагірно-карабахським конфліктом з 1992 року. За допомогою делегацій в Баку і в Єревані, а також місії в Нагірному Карабасі МКЧХ надає допомогу населенню, яке проживає уздовж лінії зіткнення і по обидві сторони лінії зіткнення.

МКЧХ є нейтральним посередником в ході проведення операцій з репатріації і передачі звільнених з-під варти осіб по обидва боки кордону і уздовж лінії зіткнення, відзначається в повідомленні, поширеному делегацією МКЧХ у Вірменії. 

Ситуація у Нагірному Карабасі різко загострилася у ніч на суботу, 2 квітня. І вірменська, і азербайджанська сторона звинуватили одна одну у наступі з застосуванням важкого озброєння. Президент Вірменії Серж Сарґсян повідомив про загибель 18 етнічних вірменських солдатів у перебігу обстрілів. Влада Азербайджану заявила про 12 загиблих солдатів і одного цивільного. В самому Нагірному Карабасі, сепаратистському регіоні Азербайджану, повідомили про загибель двох цивільних, серед яких і 12-річний хлопчик.

3 квітня Міністерство оборони Азербайджану заявило, що Баку припиняє в односторонньому порядку військові дії в зоні карабаського конфлікту.

Нагірний Карабах, населений переважно вірменами, оголосив про вихід зі складу Азербайджану у 1991 році. Це призвело до збройного конфлікту, під час якого Азербайджан втратив контроль над територією, загинуло близько 30 тисяч людей.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: