Литва заборонила в’їзд 46 фігурантам «списку Савченко-Сенцова» – ЛінкявічюсЛитва заборонила в’їзд на свою територію особам, пов’язаним із засудженням у Росії громадянки України Надії Савченко. Цю інформацію підтвердив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс.

«Йдеться конкретно про російських суддів та прокурорів, які безпосередньо брали участь у справі. Наразі виділені 46 осіб, яким заборонений в’їзд на територію Литви», – повідомив Лінкявічюс 12 квітня в інтерв’ю агенції BNS, додавши, що список доповнюється.

Крім «списку Савченко», нев’їзними оголошені особи, пов’язані із засудженням громадян України Олега Сенцова і Олександра Кольченка.

«Ми не визнаємо ці справи, які з нашої точки зору є фальсифікованими, і ці особи, які безпосередньо пов’язані – судді, прокурори, деякі інші діячі з цих самозваних республік – Донецької та Луганської – вони потрапили до цього списку, – сказав він.

За словами Лінаса Лінкявічюса, Литва – перша країна ЄС, яка склала такий список. Він висловив сподівання, що цей крок Вільнюса спонукатиме інші країни і ЄС зробити це.

У санкційний «список Савченко-Сенцова», сформований Україною, потрапили 84 особи, які причетні до порушення прав депутата Верховної Ради України Надії Савченко, українського режисера Олега Сенцова і кримського активіста Олександра Кольченка. Відповідний список 30 березня оприлюднили на сайті президента України.

Зокрема, у списку є голова Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін, голова Федеральної служби безпеки Росії Олександр Бортніков, суддя Донецького міського суду Росії Євгенія Черниш, лідер угруповання «ЛНР» Ігор Плотницький, підконтрольний Росії прокурор Криму Наталія Поклонська.

Усього в списку 82 громадянина Росії та двоє громадян України.

30 березня президент України Петро Порошенко підписав указ, який вводить в дію рішення РНБО про застосування санкцій щодо причетних до справ проти українців: Надії Савченко, Олега Сенцова та Олександра Кольченка.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: