Москаль оскаржує в суді результати референдуму 1991 року на Закарпатті про «самоврядну одиницю»Голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль повідомив у вівторок, що скерував позов до Окружного адміністративного суду з проханням визнати результат референдуму 1 грудня 1991 року, в якому йшлося про надання Закарпатській області статусу спеціальної самоврядної одиниці в складі України, таким, що не має юридичної сили і скасувати відповідні рішення Закарпатської обласної ради. Про це йдеться на сайті Геннадія Москаля.

«Позов пов’язаний із суспільним резонансом, який виник довкола звернення Закарпатської облради від 5 квітня цього року до вищого керівництва України з проханням надати більше повноважень на місця в рамках Конституційної реформи з децентралізації», – йдеться в повідомленні.

На думку Москаля, референдум 1991 року в частині надання області особливого статусу був незаконним.

«Якщо за 25 років ніхто з патріотів не додумався в судовому порядку визнати юридично нікчемним інспіроване тодішнім КДБ і комуністами «волевиявлення» і пов’язані з ним рішення обласної ради, які мали на меті розхитати ситуацію в Україні, то це буде зроблено мною. Після рішення суду результат референдуму можна буде викинути на смітник історії Закарпаття», – заявив Москаль.

На сесії Закарпатської облради 5 квітня депутати звернулись до центральної влади з проханням невідкладно внести зміни до Конституції та законів України задля відходу від централізованої моделі управління, забезпечення широких повноважень місцевого самоврядування. У своєму зверненні депутати апелювали до результатів референдуму на Закарпатті 1 грудня 1991 року. Тоді 78,6% закарпатців проголосувало за проголошення Закарпатської області спеціальною самоврядною територією у складі незалежної України, але результати волевиявлення так і не були реалізовані.

Дехто з експертів назвав недавнє звернення закарпатських депутатів проявом сепаратизму. Документ взялося перевіряти закарпатське управління СБУ.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: