Картер відвідає місце розташування авіаносця США в спірному Південно-Китайському моріМіністр оборони США Аштон Картер заявив про намір відвідати місце розташування американського авіаносця в спірному Південно-Китайському морі 15 квітня після того, як Китай засудив американо-філіппінську військову співпрацю в регіоні.

Візит Картер відбудеться через день після оголошеної ним заяви у Манілі про нову військову допомогу Філіппінам, що викликало протести з боку Пекіна, який має територіальні претензії в Південно-Китайському морі. Китай стверджує, що велика частина моря належить йому і будує там штучні острови.

Міністерство оборони Китаю 14 квітня заявило, що Пекін буде «рішуче захищати» свої інтереси на тлі нової американо-філіппінської взаємодії.

«Спільне патрулювання Південно-Китайського моря, яке здійснюють США і Філіппіни, веде до мілітаризації регіону, це не є корисним для миру і стабільності в ньому», – заявили в китайському міноборони.

Вашингтон 14 квітня заявив, що надішле війська та авіацію на Філіппіни з метою активізації роботи спільних морських і повітряних патрулів в Південно-Китайському морі.

Південно-Китайське море, на думку фахівців, має значні запаси нафти і газу. Філіппіни, Тайвань, В’єтнам, Бруней і Малайзія також мають претензії до частини моря, яке завдяки торгівлі дає щорічно близько 5 трильйонів доларів.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: