За даними Національного банку України, в 2015 році значно зросла кількість шахрайських операцій

За даними Національного банку України, в 2015 році значно зросла кількість шахрайських операцій, які здійснювалися без фізичного використання платіжних карток через мережу інтернет – до більш ніж 43 тис. на суму майже 95 млн гривень.

За інформацією прес-служби НБУ в мережі, про це заявив директор департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Нацбанку Сергій Шацький.

Кількість незаконних дій і сумнівних операцій з використанням банкоматів склала 9,4 тис. на суму 15,2 млн гривень, а в торговельній мережі зафіксовано 4,7 такого роду операцій 4,7 тис. на 13,9 млн гривень.

Торік кількість банків, які повідомили НБУ про наявність незаконних дій або сумнівних операцій, зросла до 47 установ, що становить 48% від загальної кількості банків – членів карткових платіжних систем. Обсяг збитків склав 0,0147% від загального обсягу операцій з використанням платіжних карток. Для порівняння, у 2014 році показник становив 0,007%.

За словами Сергія Шацького, збитки банків від шахрайських операцій з платіжними картками не роблять істотного впливу на вітчизняний ринок платіжних систем в Україні.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: