Міноборони Росії спростовує небезпечне зближення Су-27 до американського літака 14 квітняУ Міністерстві оборони Росії спростовують інформацію про небезпечне наближення 14 квітня російського літака Су-27 до американського літака-розвідника RC-135 в небі над Балтійським морем.

«14 квітня чергові сили ППО над акваторією Балтійського моря виявили невідому повітряну ціль, яка з великою швидкістю прямувала до російського державногокордон. Для ідентифікації цілі зі складу чергових сил авіації Балтійського флоту було піднято один винищувач Су-27, який зробивши її обліт, визначив об’єкт як літак-розвідник RC-135U ВВС США», – повідомив офіційний представник Міноборони Росії генерал-майор Ігор Конашенков.

Він наголосив, що політ російського літака проходив «строго відповідно до міжнародних правил використання повітряного простору, ніяких позаштатних ситуацій не було». 

За даними представника Міноборони Росії, після візуального контакту з російським літаком Су-27 літак-розвідник RC-135U змінив курс в протилежну від російського кордону сторону.

Напередодні військове керівництво США заявило, що есмінець Військово-морських сил США, який перебуває у водах Балтійського моря, цього тижня став об’єктом «надзвичайно близьких» обльотів російських літаків. Згодом держсекретар США Джон Керрі засудив небезпечне зближення російських військових літаків на Балтиці з американським есмінцем «Дональд Кук». Він назвав цей інцидент «небезпечною і бездумною провокацією».

Керрі заявив, що військовий корабель США, який перебував у міжнародних водах, міг би збити російський винищувач відповідно до правил ведення бойових дій.

Зниження ризику небезпечних військових зіткнень стоїть на порядку денному зустрічі Росія – НАТО, яка запланована на 20 квітня у Брюсселі і буде першою такою зустріччю з червня 2014 року, коли у НАТО призупинили практично все співробітництво з Москвою через анексію Криму і і підтримку сепаратистів на сході України.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: