Голова МЗС Литви висловив сподівання на швидку візову лібералізацію для України



Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус в інтерв’ю для Радіо Свобода висловив сподівання на швидку візову лібералізацію для України з боку Європейського союзу.

Зокрема, сказав він, ближчим часом очікують, що Європейська комісія передасть до Європейського парламенту пакет законодавчих актів щодо скасування віз для громадян України для короткотермінових подорожей до країн «шенгену».

На думку Лінкявічуса, заяви про численні перешкоди на шляху до скасування віз Україні є насправді абстрактними.

«Коли ми говоримо про їхню «домашню роботу», конкретні завдання, які українці мали виконати, – вони зроблені та імплементовані. Тож які причини для перешкод? Як на мене, немає ні моральних, ні законних підстав для зупинки чи ускладнення цього й без того складного процесу», – сказав чільний литовський дипломат.

Те саме, за його словами, стосується і Грузії. «Грузії та Україні було нелегко виконати всі ті вимоги, що для цього потрібні. Вони це зробили. Тепер ми мусимо імплементувати те, що самі вирішили. Багато представників ЄС наголосили на цьому, тож, сподіваюся, цей процес пройде злагоджено. Ми не маємо зводити додаткових перешкод всередині цього шляху чи придумувати якісь нові правила. Це безкінечний процес, ніхто не є ідеальний, але ці держави здійснили те, чого від них вимагали. Тепер свою частку роботи маємо зробити ми, і, сподіваюся, до літа вони мають отримати безвізовий режим», – заявив Лінас Лінкявічус.

Україна в березні завершила виконання вимог плану дій щодо візової лібералізації, і Єврокомісія, за повідомленнями, має до кінця квітня виступити із законодавчою пропозицією скасувати візи для короткотермінових поїздок громадян України до країн «шенгену». Після цього для набуття чинності цю пропозицію мають затвердили Європарламент і парламенти всіх 28 країн-членів Євросоюзу.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: