В ОБСЄ висловили занепокоєння загрозою свободі висловлювання і ЗМІ в окупованому КримуВ Організації з безпеки і співпраці в Європі висловили занепокоєння через загрозу свободі висловлювання і засобів інформації в окупованому Росією українському Криму.

Зокрема, заявила представник ОБСЄ у справах свободи засобів інформації Дуня Міятович, занепокоєння викликає залякування кримського журналіста Миколи Семени: за повідомленнями, вранці його помешкання в Сімферополі обшукали, його комп’ютерне обладнання вилучили, самого журналіста затримували на кілька годин і відпустили під підписку про невиїзд.

«Це затримання свідчить про нагальну необхідність покласти край свавільній практиці затикання рота журналістам у Криму», – наголосила Міятович.

Вона також звернула увагу, що схожі акції залякування були здійснені цього ж дня і проти кількох інших мешканців Криму, зокрема, проти фотографа Леняри Абібулаєвої чи проти Руслани Люманової.

Уранці у вівторок підконтрольний Росії прокурор Криму Наталія Поклонська заявила про порушення кримінальної справи щодо кримського журналіста за статтею російського законодавства про «сепаратизм» за публікації у ЗМІ. Імені та прізвища журналіста вона не називала. Пізніше стало відомо, що мова йде про журналіста Миколу Семену. Його син Дмитро розповів, що під час обшуку силовики шукали підтвердження зв’язку журналіста з проектом Радіо Свобода, сайтом Крим.Реалії. Силовики вилучили два ноутбуки, інші носії інформації. Після їхньої експертизи допити триватимуть.

Пізніше Миколу Семену відпустили під підписку про невиїзд. Він наполягає на своїй невинуватості за звинуваченнями в «закликах до порушення територіальної цілісності Росії».

Адвокат Еміль Курбедінов розповів про проведення обшуків і затримання ще двох журналістів у Криму.

На сайті російської прокуратури Криму також з’явилася інформація про проведення слідчих дій щодо ще низки журналістів. Їхні імена і прізвища у відомстві не називають. За інформацією ЗМІ, обшуки пройшли за сімома адресами – в Сімферополі, Ялті та Севастополі.

Міністерство інформаційної політики України повідомило, що готує звернення до міжнародних організацій у зв’язку з обшуками і затриманнями журналістів в окупованому Росією Криму.

Голова Незалежної медіа-профспілки України Юрій Луканов назвав обшуки у кримських журналістів тиском на вільну пресу. Він повідомив, що НМПУ теж уже готує заяву-звернення до міжнародних організацій із проханням «вплинути» на ситуацію.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: