Порошенко: православний патріарх Румунії підтримав служби Божі українськоюПрезидент України Петро Порошенко повідомив, що патріарх Румунської православної церкви Даніель підтримав його ініціативу запровадити служби Божі українською мовою в місцях компактного мешкання українців у Румунії.

«Ми домовились, що наступного разу під час мого візиту в Бухарест ми разом відвідаємо церковну службу українською мовою», – сказав Порошенко за підсумками зустрічі з патріархом у перебігу його візиту до Румунії.

Голова української держави поінформував патріарха Даніеля про прагнення православної громади України до відновлення єдності українського православ’я і створення автокефальної помісної православної церкви та визнання її світовим православ’ям, повідомила також прес-служба президента України.

В Україні помісна Українська православна церква – Київський патріархат наразі не має канонічного визнання з боку 14 «офіційних» помісних православних церков світу; натомість визнана ними паралельна Українська православна церква (Московського патріархату) є лише самоврядною одиницею у структурі Російської православної церкви. Так само канонічно не визнаною є й Українська автокефальна православна церква. Українські православні закликають патріарха Константинопольського, за давньою традицією «першого за честю» у православному світі, скористатися цим традиційним привілеєм і офіційно, як материнська церква для всіх православних, надати канонічне визнання автокефальній українській помісній (національній) православній церкві.

Сама Російська православна церква існувала як неканонічна протягом 141 року – після самочинного виходу з підпорядкування Вселенському патріархатові 1448 року, коли вона вигнала канонічно призначеного митрополита й поставила свого власного, й аж до 1589-го.

Москва захопила церковну владу над Україною 1686 року, коли вона завдяки тискові і щедрим дарам домоглася від тодішнього вселенського патріарха Діонісія IV канонічного визнання переходу Київської митрополії, що доти підпорядковувалася безпосередньо Константинополю, в підпорядкування Москви; невдовзі за цей акт мздоїмства-«симонії» того патріарха усунув із посади синод Вселенського патріархату, але його рішення не скасував.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: