Сестру Надії Савченко Віру не випускають з Росії – ЗМІСестру незаконно ув’язненої в Росії українки Надії Савченко Віру не випускають з Російської Федерації – повідомляє «Українська правда», посилаючись на адвоката української льотчиці Іллю Новікова.

«Віру Савченко не випускають з Росії. Впустили вчора безперешкодно. Зараз побачили, що вона в розшуку через образу чеченського суду», – написав Новиковна Twitter.

«Ситуація поки під контролем, Віра Савченко сидить на КПП в автомобілі з дипломатичними номерами, МЗС України в курсі. Ми готові відбиватися», – додав він.

Водночас у Twitter-повідомленні Міністерства закордонних справ України йдеться про те, що «Віру Савченко затримали в Росії».

«Наш консул з нею в поліцейському відділку бореться за її звільнення. Посольство в Москві теж працює над цим», – зазначили у відомстві.

Раніше у середу Віра Савченко повідомила, що її сестрі – ув’язненій Надії Савченко – дали на заповнення папери, які нібито потрібні для підготовки екстрадиції в Україну.

«Вона зараз заповнює документи: заяву, біографічні дані та інші. Як сказав начальник тюрми Калганов, вони необхідні для екстрадиції. Їй сказали, що ці документи, за процедурою, необхідно заповнити для екстрадиції. Будемо сподіватися, що це так», – сказала Віра Савченко, додавши, що її сестра також побоюється, що ці документи можуть бути використані для етапування. 

20 квітня Міністерство юстиції Росії повідомило, що отримало від України запит про надання документів для вирішення справи з передачею засудженої в Росії української громадянки Надії Савченко до України з метою «подальшого відбування покарання у вигляді позбавлення волі» вже на території України. У міністерстві також нагадали, що для того, щоб російський суд розглянув питання про передачу Савченко, Україна має, зі свого боку, надати низку документів, серед яких мають бути, зокрема, згода засудженого на передачу чи перекладене російською мовою рішення українського суду про визнання російського вироку українці.

Пізніше президент України Петро Порошенко повідомив, що домовився із президентом Росії Володимиром Путіним про алгоритм і терміни звільнення утримуваної в Росії української громадянки Савченко. В інтерв’ю українським телеканалам 24 квітня Порошенко додав, що літак з Надією Савченко може приземлитися на українській землі «протягом декількох тижнів».

Водночас адвокат українки Марк Фейгін заявив, що Савченко навряд чи повернеться в Україну до кінця травня.

19 квітня президент Петро Порошенко після телефонної розмови з Надією Савченко повідомив, що українка погодилася тимчасово припинити своє чергове сухе голодування, яке вона тримала від 6 квітня, вимагаючи звільнення.

5 квітня вирок російського суду у справі Надії Савченко набрав чинності. Її засудили до 22 років позбавлення волі 22 березня, звинувативши, зокрема, у причетності до загибелі російських журналістів на Донбасі. Українка і сторона захисту відкидають усі звинувачення.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: