Поліція: в Одесі 2 травня встановлять металошукачі та перевірятимуть людей у балаклавахНачальник головного управління Національної поліції на Одещині Гіоргі Лорткіпанідзе заявляє, що 2 травня вхід на Куликове поле, де запланована пам’ятна акція до річниці трагічних подій, буде можливий лише через металошукачі.

Також, за його словами, у людей у масках під час масових акцій будуть перевіряти документи, які посвідчують особу, а у разі відсутності таких документів, їх будуть затримувати до з’ясування особи.

У період з 30 квітня по 10 травня громадський порядок в Одесі забезпечуватимутьблизько 3 тисяч правоохоронців, частина з яких прибуде з інших областей України: це представники Нацгвардії, спецпідрозділу «Альфа» та полку «Азов». 

Лорткіпанідзе розповів про попередні зустрічі з проукраїнськими активістами і з активістами Куликового поля, на яких вони досягли низки домовленостей. За його словами, на прохання правоохоронців «куликовці» пообіцяли не використовувати георгіївські стрічки.

2 травня 2014 року на марш футбольних фанатів і проукраїнських сил у центрі Одеси напали проросійські активісти з вогнепальною зброєю. Були вбиті шість людей-учасників маршу. Згодом проукраїнські демонстранти зібралися вже на нову демонстрацію і рушили на площу Куликове поле, де був розташований наметовий табір проросійських активістів.

Проросійські активісти й їхні прихильники сховалися в будівлі Будинку профспілок. Обидві сторони кидали одна в одну пляшки з займистою рідиною. Внаслідок пожежі, що виникла в будинку, при спробах вистрибнути з нього і внаслідок застосування проросійськими активістами вогнепальної зброї там загинули ще 42 людини з обох сторін конфлікту. Також у перебігу протистоянь того дня було поранено близько 200 людей.

На даний час у Малиновському райсуді Одеси розглядаються епізоди провадження про масові заворушення, що були в центрі міста.

На лаві підсудних – 20 обвинувачених, з яких п’ятьох утримують під вартою, у решти – інші запобіжні заходи. 

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: