В Європі бюджетним авіаперевізникам муніципалітети міст доплачують, бо вони відкривають туди рейси

В Європі бюджетним авіаперевізникам муніципалітети міст доплачують, бо вони відкривають туди рейси.

У Мінінфраструктури розробляють програму, яка б стимулювала бюджетних авіаперевізників з Європи заходити на український ринок. Програма передбачає доплати перевізникам, а також інші преференції. Це поширена практика в Європі. Про це розповів експерт з питань транспорту Олександр Кава.

“В Європі бюджетним авіаперевізникам муніципалітети міст доплачують за те, що вони відкривають туди рейси. Це досить поширений досвід у Європі, але це стосується невеликих міст. За рахунок таких доплат вони отримують нових туристів. На це міг би піти, наприклад, Львів, Івано-Франківськ, Чернівці”, – каже Олександр Кава.

Приходу на український ринок бюджетних авіаперевізників – лоукостів заважає низький попит. В Україні користуються авіатранспортом тільки 1 млн українців.

“Немає дешевих тарифів без дорогих. Середня вартість квитка лоукост-компанії менша тільки приблизно на 15%. Для переважної більшості українців це занадто дороге задоволення. Пасажиропотік в минулому році склав 10 мільйонів, але частина з них – це іноземці, а інша частина – українці, які літають по кілька разів на рік. Послугами авіакомпаній користується не більше мільйона громадян України”, – говорить експерт.

Нові авіакомпанії поки мало цікавляться українським ринком. За останні 2 роки він втратив третину пасажиропотоку.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: