Назарбаєв нагадав про ситуацію в Україні тоді, як тривають протести в КазахстаніПрезидент Казахстану Нурсултан Назарбаєв згадав про Україну в той час, як тривають протести через рішення казахстанського уряду приватизувати великі ділянки державної землі сільськогосподарського призначення.

Назарбаєв попередив про небезпеку національної роз’єднаності, згадуючи політичні, соціальні та економічні потрясіння в Україні, де прозахідний уряд веде боротьбу з проросійськими сепаратистам на сході країни після анексії Москвою українського Криму в 2014 році. 

«Україна, друга за величиною екс-радянська держава, сьогодні має економіку, яка становить половину казахстанської», – сказав він у своїй промові з нагоди Дня народної єдності. 

«Тому що немає єдності, немає почуття мети, жодне завдання не вирішуються, [люди] зайняті іншими речами: боротьбою, вбивством, скандалами», – додав Назарбаєв, який керує Казахстаном з моменту розпаду Радянського Союзу.

Тим часом, протестувальники в містах Кизилорд і Жанаозен 1 травня влаштували демонстрації проти намірів уряду виставити на аукціон державні землі для продажу приватним власникам, починаючи з 1 липня. За словами свідків, кілька протестувальників в Кизилорді були затримані.

Сотні казахстанців в декількох містах з 24 квітня об’єдналися проти приватизації на тлі чуток, що іноземцям дозволять купувати землю.

Уряд каже, що іноземці будуть мати лише можливість орендувати землі сільськогосподарського призначення, і влада попереджає, що злочином є поширення «неправдивої інформації про приватизацію землі». 

На цю ж тему:

 30.04.2016

 Казахстан повільно наближається до межі, до якої у 2013 році прийшла Україна

Спостерігачі вважали, що ерозія режиму Назарбаєва почнеться тільки після зміни влади. Однак вийшло інакше дал

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: