Джелял: рішення суду про заборону Меджлісу поки не вплинуло на кримських татарЗаступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял заявляє, що рішення, винесене підконтрольним Росії Верховним судом Криму, про заборону діяльності Меджлісу на півострові, наразі не вплинуло на життя кримських татар.

«Поки ніяких змін немає, найближчим часом їх і не варто чекати. Але хтось із журналістів, по-моєму, дуже по суті сказав, що «влада виписала собі ліцензію на полювання». Тобто це можливість у майбутньому всіх неугодних осіб зв’язати тим чи іншим чином з Меджлісом і впливати на них з точки зору кримінального законодавства. Як це буде, ми поки не знаємо», – сказав Джелял у коментарі проекту Радіо Свобода Крим.Реалії.

Наріман Джелял оприлюднив у Facebook копію рішення підконтрольного Росії Верховного суду Криму щодо Меджлісу.

«Тільки до вечора вдалося, нарешті, отримати рішення… Знайомтеся – рішення про заборону Меджлісу, черговий приклад Російського «правосуддя», – написав він.

Рішення суду зайняло 21 сторінку. В оприлюдненому документі, зокрема, зазначається, що «ця справа розглянута з дотриманням правил підсудності з огляду на те, що «Меджліс кримськотатарського народу» не є міжнародною громадською організацією у розумінні статті 47 Федерального закону «Про громадські об’єднання».

Судді у своєму рішенні записали, що «заборона діяльності Меджлісу не спричинить порушення права кримськотатарського народу на політичне, економічне, соціальне і культурне розвиток, не перешкоджатиме фундаментальному праву народу на самовизначення».

При цьому наголошується, що відповідач позов не визнав. Разом з тим, доводи захисту в рішенні суду не наведено, але при цьому судді вписали в документ інформацію про те, що на півострові «діють понад 30 громадських об’єднань, які виступають на захист прав та інтересів кримськотатарського народу».

Це рішення може бути оскаржене упродовж місяця.

26 квітня підконтрольний Росії Верховний суд Криму ухвалив позитивне рішення за позовом про заборону діяльності Меджлісу на території анексованого півострова.

Світова спільнота висловила рішучий протест у зв’язку з діями російської влади про заборону діяльності Меджлісу.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму й Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними й засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова й називає це «відновленням історичної справедливості».

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: