Єврокомісія пропонує прискорити процес зупинки безвізового режиму

Єврокомісія пропонує прискорити процес зупинки безвізового режиму. Про це заявив віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс на брифінгу в середу.

“Після тривалих дискусій з країнами-членами ми пропонуємо посилити механізм припинення безвізового режиму для всіх країн, з якими укладено”, – зазначив він.

“Механізм буде легше використовувати на підставі можливих причин для призупинення безвізового режиму і прискорення цього процесу”, – підкреслив Тіммерманс.

Таким чином, нова процедура буде поширюватися також на Україну – після того, як ЄС завершить надання нашій країні безвізового режиму.

За словами Тіммерманса, Єврокомісія також матиме право запустити процес припинення (suspension) безвізового режиму з власної ініціативи.

Законодавча пропозиція ЄК має бути опублікована, а після того має бути схвалена Європейським Парламентом та Радою ЄС (орган, в якому представлені уряди всіх країн-членів Євросоюзу).

У той же час поки неясно, чи йде мова про вже узгоджену пропозицію або тільки про початок її розробки.

Як відомо, раніше віце-прем’єр-міністр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила, що в ЄС є дискусія щодо процедури тимчасового призупинення безвізового режиму для будь-якої окремо взятої держави.

“Це не має прив’язки до України – мова йде про єдиний механізм по відношенню до всіх країн, включно з балканськими державами. Через міграційну кризу держави ЄС всерйоз замислюються над цим”, – зазначила вона.

Нагадаємо, Єврокомісія 20 квітня оголосила про подачу законодавчої пропозиції щодо візової лібералізації для України.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: