Сотні жителів Дніпропетровська прийшли на «Ніч музеїв»Сотні жителів Дніпропетровська в суботу беруть участь в акції «Ніч музеїв», до якої цього року долучилось кілька музеїв міста. Так, до Національного історичного музею імені Яворницького цього вечора вишикувалась багатометрова черга відвідувачів.

 Заклад пропонує низку оригінальних заходів, зокрема, історичні реконструкції – давньоруське весілля, козацький двобій, аристократичний бал, спіритичні сеанси початку ХХ століття, спортивні змагання 30-х років ХХ століття тощо. На персонажів різних епох перетворились наукові співробітники музею, а також їхні помічники – майстри історичної реконструкції, актори театрів, учасники вокальних та хореографічних колективів тощо.

 Як зазначила старший науковий співробітник Дніпропетровського історичного музею Алла Москалець, цього року акція відбувається під назвою «Парадокс/Абсурд/Свобода». Усередині музею працюють усі зали, зазначила працівниця музею. Деякі експонати можна взяти в руки, а в одязі різних історичних епох – сфотографуватись.

«Усередині музею оживають варяги, які влаштують бійку, козаки, які дадуть потримати в руках свою зброю і покажуть гостям козацьку школу. У ще одному залі, Катеринославської епохи, можна буде підготуватися до балу. Також наших гостей чекає спіритичний сеанс і уроки забороненого танцю – чарльстону. Для гостей, які приходять з дітьми, працює дитяча кімната», – зазначила Алла Москалець.

Також екскурсантам пропонують оригінальні, жартівливі сувеніри різних епох – від листівок зі світлинами міста сторічної давнини до «продукції воєнторгу».

Окрім того, відвідувачів розважають на двох майданчиках просто неба: на вулиці для тих, хто чекає своєї черги відвідати музей, організували кінотеатр під відкритим небом, виступ «шамана» тощо.

Разом з тим у музеї збирають пожертви для допомоги українським військовим, пораненим в АТО.

Уперше акція «Ніч у музеї» пройшла у 1997 році в Берліні. У 2001 році в ній брали участь уже 39 країн Європи та Америки. «Ніч у музеї» у світі відбувається під егідою ЮНЕСКО, Ради Європи та Міжнародної ради музеїв.

Наразі практику нічних екскурсій має понад дві тисячі музеїв Європи, але в Україні це поки новий напрямок.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: