Тисячі хазарейців у Кабулі вимагають, щоб лінії електропередач будувалися в їхньому регіоніТисячі представників шиїтської меншини хазарейців 16 травня в афганській столиці Кабулі протестують, вимагаючи реалізації в їхньому регіоні багатомільйонного енергетичного проекту.

В очікуванні демонстрантів поліція заблокувала головні шляхи до центру Кабула, щоб не допустити масових акцій біля президентського палацу.

Лідери протесту вимагають, щоб лінія електропередач потужністю 500 кіловольт, яка має з’єднати Туркменистан із Кабулом, була прокладена через населену значною кількістю хазарейців центральну провінцію Баміан. Саме такий маршрут спершу і планувався, але згодом уряд Афганістану вирішив перенаправити його через перевал Саланг на північ від Кабула, заявивши, що коротший шлях дозволить прискорити проект і заощадити мільйони доларів.

Лінія, призначена для стабільного електропостачання 10 провінцій, є частиною ширшого проекту TUTAP, що пов’язує енергосистеми Туркменистану, Узбекистану і Таджикистану з Афганістаном і Пакистаном.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: