Україна і Туреччина уклали план військової співпраці, щоб наблизити Україну до НАТОМіж Збройними силами України і Туреччини підписано Імплементаційний план військового співробітництва, що має на меті підготувати Україну до членства в НАТО до 2020 року, повідомили в Генеральному штабі Збройних сил.

Цей план містить практичні кроки, спрямовані на нарощування оперативних спроможностей Збройних сил України, мовиться в повідомленні.

«Саме реалізація практичних заходів співробітництва у військовій сфері дозволить з одного боку зміцнити зв’язки з нашим південним сусідом, а з іншого – спрямувати зусилля на досягнення кінцевої мети – готовності Збройних сил України до членства в НАТО в 2020 році», – заявили в Генштабі.

План чітко визначає напрямки та сфери військового співробітництва між збройними силами двох держав до 2020 року, серед яких: реформування та оборонне планування, військова освіта та підготовка військ, консультативно-дорадча допомога, співпраця між видами збройних сил тощо.

Наприкінці минулого тижня Україна і Туреччина також домовилися розробити спільний план дій щодо спільних дій у басейні Чорного моря. Також було домовлено спільно спланувати поглиблення співробітництва у сфері військово-технічної співпраці, логістичного забезпечення, підготовки особового складу, військово-промислового комплексу.

Відносини між Україною і Туреччиною активізувалися впродовж останніх місяців. Після зростання суперечностей у відносинах із Росією Туреччина чітко підтримує спільну позицію міжнародної спільноти щодо територіальної єдності України та незаконності окупації Росією українського Криму й її втручання на сході України, хоча й не запроваджувала проти Росії санкцій через це. Туреччина другий рік поспіль приймає на відпочинок родини українських військових, потерпілих у боях на сході; лише у квітні цього року вона прийняла за цією програмою 186 родин із України. Туреччина також має тісні контакти з кримськими татарами, значна частина яких упродовж багатьох століть живе і на території Туреччини, і виступає на захист їхніх прав під окупацією.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: