Вибори в ОРДЛО матимуть свої особливості, тому потрібен новий закон – БригинецьНародний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Олександр Бригинець вважає, що зараз Україна не має закону, який дозволив би провести місцеві вибори в «окремих районах Донецької і Луганської областей», як офіційно називають окуповані нині частини цих областей.

В ефірі Радіо Свобода він наголосив на необхідності ухвалити новий закон, що, зокрема, дасть можливість проголосувати лише громадянам України, а не росіянам, які зараз перебувають на Донбасі і мають фальшиві українські паспорти.

«Ми повинні дати можливість проголосувати лише тим людям, які жили на території, окупованій зараз, на момент початку окупації. Тобто ми повинні дати можливість проголосувати не всім тим, хто зараз там перебуває, у тому числі і великій кількості громадян Росії, які мають «українські паспорти». Ми ж розуміємо, що за цей час було підроблено співробітниками і передано з запасів із Криму і так далі безліч фальшивих українських паспортів. Цих людей треба відділити від реальних громадян України», – сказав Бригинець.

За словами депутата, новий закон також має дозволити проголосувати вимушеним переселенцям.

«Вони не можуть повернутися туди навіть на день виборів через те, що їхні домівки зруйновані. І для того, щоб врегулювати цю систему, сьогодні розглядається дуже правильний спосіб: люди повинні проголосувати на цих місцевих виборах не на тому місці, де вони жили раніше, а на тому місці, де вони живуть зараз», – розповів Олександр Бригинець.

Відео: Радіо Свобода онлайн

Раніше деякі народні депутати заявили, що адміністрація президента завершує розробку законопроекту про проведення виборів на окупованих територіях.

Петро Порошенко 14 травня не виключив можливості, що місцеві вибори на окупованій частині Донбасу, передбачені мінськими домовленостями, можуть відбутися вже нинішнього року, але лише в разі виконання всіх необхідних умов мінських домовленостей.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: