Сума казначейських зобов’язань США, власником яких є Саудівська Аравія, становить $116,8 млрд

Станом на березень 2016 року сума казначейських зобов’язань США, власником яких є Саудівська Аравія, становила $116,8 млрд.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на дані Мінфіну США, розкриті фінансовим відомством відповідно до Акту про свободу інформації.

Як зазначає агентство, Саудівська Аравія входить в десятку найбільших іноземних власників держборгу США. Найбільшими ж власниками боргу є Китай ($1,3 трлн) і Японія ($1,1 трлн).

Реальні обсяги боргу США перед Саудівською Аравією можуть навіть бути вище. Валютні резерви Саудівської Аравії становлять $587 млрд. Загальна практика центральних банків, згідно зі статистикою МВФ, передбачає розміщення двох третин валютних резервів в доларах. Частина боргових зобов’язань, що залишилася, може бути акумульована в офшорних юрисдикціях. Зокрема, Бельгія є власником $143 млрд американських зобов’язань, при цьому на балансі зареєстрованих в королівстві компаній також числяться казначейські облігації, офіційним власником яких є Китай.

США публікують дані про іноземних власників своїх казначейських зобов’язань з 1974 року, але Саудівська Аравія ніколи раніше не називалася в числі власників боргу. У списку власників боргів Ер-Ріяд раніше вказувався в складі 14 нафтових країн, на балансі яких до лютого 2016 року сумарно був $281 млрд. Згідно знову розкритих даних в трійку найбільших власників боргу США серед нафтових держав, крім Саудівської Аравії, входять ОАЕ ($62,5 млрд) і Кувейт ($31,2 млрд).

В середині квітня газета The New York Times писала про те, що саудівська влада попередила Вашингтон про те, що може розпродати належні їм американські активи на $ 750 млрд. Це станеться в разі, якщо в США буде прийнятий закон, який дозволить залучати Саудівську Аравію до відповідальності за звинуваченням у причетності до терактів 11 вересня 2001 року.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: