Заступника голови Меджлісу Умерова викликають на допит до ФСБ – СмедляєвВ окупованому Криму до регіонального управління Федеральної служби безпеки Росії 19 травня викликають на допит заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова. Про це повідомив у Facebook голова ЦВК Курултаю кримських татар Заїр Смедляєв.

Він припускає, що російські силовики пред’являть Умерову звинувачення.

Також 19 травня суд розглядатиме продовження арешту іншому заступникові голови Меджлісу кримськотатарського народу – Ахтему Чийгозу.

18 травня в Ростові-на-Дону відбулося судове засідання у справі чотирьох мусульман, яких понад рік тому заарештували в Криму за підозрою в терористичній діяльності та зв’язках з організацією «Хізб ут-Тахрір». За повідомленням Смедляєва, Руслану Зейтуллаєву, Рустему Ваїтову, Нурі Примову та Феррату Сайфуллаєву присудили продовження тримання під вартою до жовтня, а наступне засідання в цій справі відбудеться 1 червня в Ростові-на-Дону.

МЗС України вимагає від російської влади в Криму припинити репресії щодо кримських татар.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: