Присяжні в Чечні мають розбіжності щодо вироку Карпюку й Клиху – адвокатРосійський адвокат Ілля Новиков повідомляє, що у Верховному суді Чечні відкладається оголошення вироку у справі громадян України Миколи Карпюка та Станіслава Клиха. Захисник вважає це ознакою розбіжностей, які мають між собою члени колегії присяжних.

«Оскільки вони (присяжні – ред.) не закінчили вчора, це означає, серед них є розбіжності. Згідно із законом, вони мають упродовж трьох годин намагатися ухвалити одноголосне рішення, перш ніж зможуть почати голосувати. Напередодні вони провели в дорадчій кімнаті годину до перерви на ніч, і ще годину сьогодні зранку», – вказав Ілля Новиков.

За його словами, після 11:00 у будь-який час можлива поява присяжних із вердиктом.

Раніше цього тижня в заключному слові Карпюк сказав, що його судять «не за події 20-річної давності, а тому що він українець, і через те, що Росія зробила його батьківщині зараз».

У справі, яку розглядає Верховний суд Чечні у Грозному, українців Миколу Карпюка і Станіслава Клиха звинувачують в «участі в банді», вбивстві й замаху на вбивство російських військовослужбовців. Російське слідство стверджує, що Клих і Карпюк у часи Першої чеченської війни створювали в Україні групи для участі в боях проти російських військ за незалежну Чечню, а Карпюк у кінці 1994 й на початку 1995 року сам брав у них участь. Крім того, їм інкримінують участь у ті роки в організації «УНА-УНСО» (насправді тоді це були дві окремі організації – ред.), що заборонена в Росії з 2014 року.

За даними засобів інформації, російські спецслужби викрали Карпюка в березні 2014 року в Чернігівській області, Клиха затримали в серпні того ж року в російському місті Орлі. Обидва заперечують свою провину і заявляють, що були незаконно затримані, а визнання були отримані російським слідством під тортурами.

У лютому в Росії правозахисний центр «Меморіал» повідомив, що визнав політичними в’язнями громадян України Миколу Карпюка і Станіслава Клиха, яких там утримують за ґратами.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: