Тандіт про списки «Миротворця»: винні у шпигунстві проти України відповідатимутьРадник голови Служби безпеки України Юрій Тандіт заявляє, що ті, хто шпигує проти України, будуть притягнуті до відповідальності. Так він прокоментував ситуацію щодо публікування сайтом «Миротворець» списків журналістів, які отримували акредитацію на непідконтрольній Україні території.

«Скажу, що ми дуже стримано поставились до того, що напередодні, тиждень тому, опублікував портал цю інформацію», – заявив Тандіт 20 травня в ефірі «5 каналу».

«Цю інформацію ми перевіряємо і ми займаємося цими списками. Я не про все можу говорити. Але повірте, що ті, хто прикривається посвідченнями журналістів і діє на користь сусідньої держави і порушує закони, м’яко кажучи, шпигує проти нашої держави, коли прийде час, будуть притягнуті до відповідальності», – наголосив Тандіт.

Раніше на сайті «Миротворець», де збирають дані про донбаських сепаратистів та іноземних громадян, які їх підтримували, оприлюднили отриманий завдяки зламуванню комп’ютерних баз даних сепаратистів список із понад 4 тисяч журналістів, які свого часу отримували так звану «акредитацію» в сепаратистському збройному угрупованні «ДНР». Ця публікація викликала обурення низки правозахисників, частини журналістської спільноти, а також ОБСЄ.

Крім того, прокуратура Києва почала кримінальне провадження за статтею про перешкоджання журналістській діяльності через цю публікацію, що, за даними прокуратури, «призвела до негативних наслідків, зокрема надходження погроз журналістам у зв’язку з виконанням ними професійної діяльності».

13 травня сайт «Миротворець» оголосив про своє закриття, але 19 травня заявив про відновлення своєї роботи. І вже 20 травня «Миротворець» оприлюднив оновлений список журналістів, які отримали «акредитацію» в угрупованні «ДНР», що контролює частину Донецької області.

На цю ж тему:

 19.05.2016

 Біля Мінінформполітики мітингували на захист сайту «Миротворець» далі

 16.05.2016

 Під петицією до президента на захист «Миротворця» зібрали вже майже одну п’яту підписів далі

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: