Міністр інформації Казахстану пообіцяв з’ясувати причини затримання журналістів Міністр інформації та комунікації Казахстану Даурен Абаєв у суботу пообіцяв з’ясувати причини затримання поліцією журналістів в ході акції протесту в країні. 

«Відбувається з’ясування всіх обставин, будемо розбиратися через що їх затримали», – сказав Абаєв після інформації про те, що у кількох містах країни були затримані силами безпеки сотні журналістів, активістів і демонстрантів.

Затримання відбулися на тлі закликів опозиції до проведення загальнонаціональних демонстрацій проти змін до земельного кодексу Казахстану.

Повідомляється, що десятки репортерів затримали під час розгону демонстрацій в столиці Астані, а також в Алма-Аті, Караганді, Уральську, Шимкенті і Атирау. Понад тисячу активістів і людей на площах міст теж затримали правоохоронці.

Деякі журналісти, зокрема з Казахської служби Радіо Свобода та агенції «Інтерфакс», повідомили про те, що були серед затриманих, але через декілька годин поліція їх звільнила.

З 20 травня веб-сайт Казахської служби Радіо Свобода був заблокований, не було доступу до сторінки Facebook та з перебоями працював канал у Youtube.

Влада почала «полювання» на активістів після закликів до протестів, запланованих на 21 травня, через закон, який дозволяє продаж землі сільськогосподарського призначення та здачу її в оренду іноземцям на термін до 25 років. За останні два тижні хвилі арештів прокотилися по всій країні.

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International закликала владу Казахстану звільнити затриманих.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: