Ірак: щонайменше 2 загиблих і десятки поранених через сутички в БагдадіЩонайменше двоє людей загинули і 57 були поранені через сутички між силами безпеки і демонстрантами в столиці Іраку Багдаді. За даними влади, дві людини загинули від вогнепальних поранень, коли сили безпеки відкрили вогонь в спробах розігнати натовп, який прорвав так звану «зелену зону» в центрі Багдада в ніч на 20 травня.

Агенція Reuters повідомляє, що загинуло четверо людей, а поранень зазнали 90.

Співробітники служб безпеки також використали сльозогінний газ, водомети та шумові бомби проти тисяч демонстрантів, які увійшли на територію, де розташовані урядові будівлі, зокрема офіс прем’єр-міністра Хайдера аль-Абаді.

Це вже вдруге за два тижні демонстранти змогли прорватися в «зелену зону», місце, де розташований іракський парламент і багато посольств.

Протестувальники, серед яких і прихильники впливового шиїтського мусульманського священнослужителя Муктада ас-Садра, вимагають від уряду схвалити антикорупційні реформи і подбати про безпеку громадян.

Напередодні Садр виступив із заявою на підтримку протестувальників і засудив силові методи впливу влади на людей.

Водночас прем’єр Абаді засудив дії демонстрантів, заявивши, що «закон дійсний для будь-якого порушника».

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: