У Таджикистані проходить референдум, який може посилити владу РахмонаУ ТаджикистанІ проводять референдум щодо поправок до конституції, які посилять владу президента Емомалі Рахмона. 

22 травня на референдумі розглядається проект, що включає 41 поправку до конституції, серед яких – усунення обмеження кількості термінів президенства для Рахмона і зниження вікового цензу для кандидатів на посаду президента.

Рахмон керує Таджикистану протягом майже чверть століття, демонструючи, як стверджують критики, збільшення нехтування релігійних свобод, громадянського суспільства і політичного плюралізму в останні роки.

Поправка щодо обмеження термінів стосується лише Рахмона. Минулого року парламент надав йому статус «Лідер нації», який також дає йому і його родині постійний імунітет від кримінального переслідування.

Інші поправки, які аналітики розглядають як значущі, передбачають зниження необхідного мінімального віку для обрання президентом із 35 років до 30 років і заборони на формування партій, заснованих на релігії.

Зміна вікового цензу може дозволити 29-річному сину Рахмона, Рустаму Емомалі, скоріше стати правонаступником, в той час як обмеження щодо політичних партій відбувається на тлі судового процесу над головними членами Партії ісламського відродження Таджикистану.

 

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: