У Дніпродзержинську відкрився «Мамай-fest»Всеукраїнський історико-культурологічний фестиваль «Мамай-fest» відкрився 3 червня у Дніпродзержинську. Він проходить на Дніпропетровщині дев’ятий рік поспіль.

Фестиваль, присвячений українському козацтву, розпочався традиційно – ярмарком майстрів народної творчості з різних регіонів України й покладанням квітів до пам’ятника Тарасові Шевченку.

За словами організаторів, звернення до теми «славних лицарів запорожців», уособленням якого є міфологічна постать козака Мамая, не випадкове: вони впевнені, що, популяризуючи цей образ, можна популяризувати історію і культуру України.

За інформацією директора Музею історії міста Наталії Буланової, основною подією першого дня стала науково-практична конференція «Українське козацтво в етнокультурному просторі Наддніпрянщини». Зокрема, історик Сергій Світленко презентував своє дослідження про «батька українського козацтва» «Дмитро Яворницький: вчений та педагог в українському інтелектуальному співтоваристві».

Також музейники нагородили переможців конкурсу дитячої творчості «Козак Мамай та його пісня» та показали телефільм «Голівуд над Дніпром. Сни Атлантиди».

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: