Казахстан: через напади в Актобе загинуло 6 людей, триває антитерористична операціяКазахстан залишається в стані підвищеної боєготовності після того, як влада повідомила, що підозрювані бойовики-ісламісти вбили шістьох людей на військовому об’єкті і в двох магазинах зброї в північно-західній частині міста Актобе. 

Сили безпеки почали антитерористичну операцію. За даними ЗМІ, в Актобе та декількох великих містах Алмати, Актау і столиці Астані закрили магазини зброї, їх посилено охороняють.

Як передає видання Tengrinews.kz, 6 червня поліцейські патрулюватимуть також магазини зброї в західних Мангістауській та Атирауській областях.

Представник МВС Казахстану Алмас Садубаєв повідомив, що в ході антитерористичної операції знищено чотирьох нападників, ще сімох затримали. Деякі з підозрюваних залишаються на свободі, додав він. Раніше Садубаєв повідомляв, що через напади 9 військовослужбовців зазнали поранень. Він також заявив, що підозрювані нападники були «послідовниками радикальних, нетрадиційних релігійних рухів».

Внаслідок майже одночасних нападів бойовиків на магазин зброї і військову базу в західній частині міста Актобе 5 червня було вбито охоронця і співробітника одного з магазинів зброї, поранень зазнали троє поліцейських, які прибули на місце події.

В іншому магазині вогнепальної зброї нападники вбили відвідувача. Після приїзду на місце події силовики вбили трьох бойовиків.

Інша група нападників викрала автобус і в’їхала в ворота бази національній гвардії. Там вони застрелили трьох військовослужбовців, після чого співробітники служби безпеки вбили одного з нападників. 

Чиновники наказали місцевим жителям залишатися в своїх будинках, а поліція тимчасово зупинила рух громадського транспорту в місті. Також влада закрила декілька торгових центрів та інших громадських місць.

Мотиви нападів наразі невідомі.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: