Сирія: опозиція за підтримки коаліції на чолі зі США наблизилась до важливого центру ісламістівСирійські опозиційні сили за підтримки військових коаліції на чолі зі США підійшли впритул до міста Манбідж, одного з вирішальних центрів для екстремістського угруповання «Ісламська держава» на півночі Сирії.

Британська «Сирійська обсерваторія з прав людини» повідомила 5 червня, що «Сирійські демократичні сили» (SDF) опинилися за 5 кілометрів від Манбіджа.

За останній тиждень авіаудари коаліції для підтримки курдських бійців та сирійських арабів помітно вплинули на просування опозиційних сил в районі Манбіджа, яке є для ісламістів стратегічним.

Наступ «Сирійських демократичних сил» відбувається на тлі інших активних дій сирійських урядових військ за підтримки Росії в провінції Ракка, що є оплотом для угруповання «Ісламська держава».

Манбідж лежить на маршруті, що з’єднує Ракку з турецьким кордоном, звідки ісламісти отримують важливі поставки і рекрутів з-за кордону для своїх сил.

Центральне командування США, що здійснює нагляд за операціями в Сирії заявило 4 червня, що сили SDF захопили понад 100 квадратних кілометрів території за минулий тиждень.

В ООН заявили про втечу щонайменше 20 тисяч мирних жителів через бойові дії поблизу Манбіджа.

Близько 270 тисяч людей були вбиті і мільйони стали біженцями в сирійській громадянській війні, що почалася в 2011 році.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: