Експерти прогнозують ослаблення валютного курсу і його повернення до позначки 27 грн/$

Експерти прогнозують ослаблення валютного курсу і його повернення до позначки 27 грн/$ (-7,4% з поточних 25 грн/$ до кінця року.

“Волатильності валютного ринку сприятиме очікувана лібералізація суворих обмежень на обмін валюти і рух капіталу, хоча процес цей буде дуже поступовим. Таким чином, ми очікуємо невелике ослаблення валютного курсу і його повернення до позначки 27 грн/$ (-7,4% з поточних 25 грн/$ до кінця року”, – зазначила головний економіст Олена Бєлан.

Водночас експерт вважає, що резерви НБУ будуть збільшуватися завдяки очікуваним траншам від офіційних кредиторів, включаючи третій транш МВФ у розмірі $1,0-$1,7 млрд у резерви НБУ, $1 млрд кредитних гарантій від США і €0,6 млрд від ЄС на підтримку бюджету (також враховуються в резервах Нацбанку).

“Таким чином, ми прогнозуємо зростання резервів НБУ до $16 млрд на кінець 2016 р. (+20% р/р), що буде відповідати 4,1 місяцям імпорту”, – сказала Бєлан.

Нагадаємо, у травні золотовалютні резерви Національного банку збільшилися на 2,2% м/м (+$0,3 млрд) до $13,5 млрд (+1,8% з початку року), що відповідає 3,4 місяціям імпорту товарів і послуг за останні 12 місяців.

На думку експертів, факторами зростання резервів стали купівля НБУ валюти на ринку і чисті валютні запозичення держави на внутрішньому ринку.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: