Порошенко у Генштабі: треба відшліфувати план загальної мобілізаціїПрезидент України Петро Порошенко заявляє про необхідність відпрацювати план загальної мобілізації й функціонування країни в умовах воєнного стану. Як повідомляє прес-служба глави держави, про це Порошенко сказав на конференції «Уроки гібридної війни: воєнні аспекти» у Генеральному штабі Міністерства оборони України.

«На випадок повномасштабного вторгнення має бути відшліфований план загальної мобілізації і функціонування країни в умовах воєнного стану. Те, що ми зараз не оголошуємо загальної мобілізації, лише викликано тим, що кампанія побудови контрактної армії ефективна», – сказав президент.

За його словами, слід підготувати й інфраструктуру і відповідну матеріально-технічну базу для того, щоб мати можливість у разі потреби оперативно розгорнути партизанський рух й оптимізувати роботу підприємств оборонно-промислового комплексу держави, створення нових потужностей і виробництв, випуск новітніх озброєнь.

Як заявив Порошенко, набутий під час дворічної агресії Росії проти України досвід дозволяє і спрогнозувати подальші дії Кремля, й опрацювати ефективну стратегію захисту за будь-якого розвитку ситуації – від широкомасштабної агресії до проявів «гібридних загроз».

«Розв’язана проти нашої держави гібридна війна вимагає від нас продовжувати застосовувати асиметричне комплексне реагування на загрози. Оборона від гібридної агресії теж має бути гібридною», – заявив президент.

Він додав, що необхідна рішуча, активна оборона, яка позбавляє сенсу наступальні дії супротивника, активна дипломатія, спрямована на забезпечення підтримки України, продовження дії міжнародних санкцій проти агресора.

За словами Порошенка, ще до того, як Україна стане членом НАТО, вона повинна мати натовську армію. «Ми повинні визначити і забезпечити неухильне дотримання єдиних для всіх силових структур правових та технічних вимог до розробки та прийняття на озброєння техніки і майна з урахуванням стандартів армій країн НАТО», – додав він.

У червні минулого року в Україні був ухвалений закон про правовий режим воєнного стану.

 

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: