Єлісєєв: в ООН визнали помилку щодо заяви генсекретаря про роль Росії в УкраїніВ Адміністрації президента України заявляють, що ООН відреагувала на критику представника України при ООН Володимира Єльченка і відредагувала текст виступу генерального секретаря Пан Ґі Муна на форумі в Росії.

За словами заступника голови Адміністрації президента України Костянтина Єлісєєва, українська сторона направила до ООН офіційний лист-протест у зв’язку з висловлюваннями Пан Ґі Муна про роль Росії у врегулюванні конфлікту на Донбасі.

«Свідченням того, що цю помилку було визнано, і свідченням того, що ООН відреагувала на реакцію нашого посла, стало те, що було змінено, відредаговано текст виступу генерального секретаря на відповідному форумі, і він уже не так читається, як це було в первинному вигляді», – сказав Єлісєєв.

Крім того, заступник голови АП зазначив, що Україна демонструватиме цю ситуацію як свідчення того, що кандидатура нового генерального секретаря «має стояти на варті базових принципів і статуту ООН». Він нагадав, що нині відбувається «так званий кастинг» кандидатів на посаду генсека, оскільки повноваження нинішнього закінчуються.

16 червня ООН поширила текст виступу Пан Ґі Муна в Санкт-Петербурзі на міжнародному економічному форумі, де він заявляє, що Росія як постійний член Ради безпеки ООН має «відігравати критично важливу роль» у вирішенні глобальних проблем «від припинення конфліктів у Сирії й Україні до захисту прав людини і запобігання поширенню зброї масового знищення».

Пізніше на сайті ООН слова про конфлікти в Україні і Сирії зникли з тексту виступу генсекретаря.

Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко висловив глибоке обурення заявою Пан Ґі Муна.

 

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: