Розслідувачі CIT знайшли касетні бомби в сюжеті RT про російську операцію в СиріїКоманда Conflict Intelligence Team (CIT), що займається розслідуваннями у зв’язку з російською військовою операцією в Сирії, виявила, що телеканал RT 18 червня показав кадри з авіабази Хмеймім в Сирії, на яких один із російських бойових літаків оснащений касетними бомбами.

На відео, присвяченому інспекції міністра оборони Росії Сергія Шойгу, крупним планом показані закріплені під фюзеляжем літака боєприпаси РБК-500 ЗАБ-2,5 см (напис легко розгледіти) – це тип касетної бомби із запальною бойовою частиною.

Після публікації відео змінили – з кадрів рулювання літака на злітно-посадковій смузі воно переходить відразу до виступу Шойгу. Однак на YouTube бомби можна побачити за допомогою попереднього перегляду, повідомляється на сайті CIT.

Міжнародні правозахисні організації Amnesty International і Human Rights Watch неодноразово звинувачували Росію в застосуванні заборонених міжнародною конвенцією касетних боєприпасів при завданні авіаударів у Сирії. Офіційний представник Міністерства оборони Росії Ігор Конашенков заявив, що на базі Хмеймім немає касетних бомб, і що російська авіація не використовує їх у Сирії.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: