Суд у Криму відхилив апеляцію фігурантів «справи «Хізб ут-Тахрір» щодо терміну арештуПідконтрольний Росії Верховний суд Криму відхилив апеляційні скарги на термін тримання під вартою, подані захистом трьох мусульман, звинувачених у тероризмі у «справі «Хізб ут-Тахрір» – Вадима Сірука, Мусліма Алієва і Енвера Бекірова. Про це повідомляє група «Кримські політв’язні».

Судді залишили цим трьом громадянам України запобіжний захід – арешт до 8 вересня.

Розгляд апеляції кримськотатарського правозахисника Емір-Усеїна Куку відклали через відсутність його захисту. Слухання перенесли на 28 червня.

За інформацією групи, засідання відбувалося в режимі конференц-зв’язку. Заарештовані скаржилися на погане самопочуття і погані умови тримання в СІЗО, де вони перебувають понад чотири місяці.

11 і 12 лютого цього року російські силовики провели серію обшуків і затримань у будинках мусульман у Криму. Загалом було затримано 14 осіб, з них заарештовані четверо: член Контактної групи з прав людини з Ялти Емір-Усеїн Куку, а також Енвер Бекіров, Муслім Алієв і ще один ялтинець Вадим Сірук. Слідчі ФСБ звинуватили їх в участі в діяльності забороненої в Росії організації «Хізб ут-Тахрір». Всі четверо зараз перебувають під вартою в сімферопольському СІЗО.

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цілей і кажуть, що їх несправедливо переслідують у Росії.

Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році. Крім Росії, ця організація як терористична заборонена в Узбекистані, Казахстані, Китаї та деяких інших азійських і африканських країнах. У Німеччині діяльність «Хізб ут-Тахрір» обмежена через звинувачення в антисемітизмі. В Україні і в більшості країн Заходу вона може діяти легально.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: