Шанхайська організація співпраці відкинула ідею Росії про надання членства ІрануШанхайська організація співпраці (ШОС), провідну роль у якій відіграє Китай, 23 червня відмовилася надати членство Іранові – попри прохання з боку Росії.

ШОС є для Росії та Китаю платформою для посилення впливу в Центральній і Південній Азії. Але, на відміну від Росії, Китай не прагне надати цьому об’єднанню чіткий антизахідний ухил.

Іран уже давно намагається приєднатися до ШОС, Росія стверджує, що після скасування західних санкцій проти Тегерана він має стати членом організації.

За словами представника президента Росії Путіна в ШОС Бахтієра Хакімова, серед членів об’єднання немає принципових заперечень щодо членства Ірану, але є «технічні нюанси», пов’язані з термінами такого приєднання.

Китайські дипломати цю тему прямо не коментують, але міністр закордонних справ Китаю Ван І сказав, що Пекін хоче зосередитися на приєднанні до ШОС Індії та Пакистану.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: