Папа Римський закликає до тісніших зв’язків з вірменською православною церквоюПапа Римський Франциск закликав до встановлення тісніших зв’язків з вірменською православною церквою в останній день свого візиту.

Франциск взяв участь в літургії у вірменському Апостольському соборі в Ечміадзині. 

Звертаючись до патріарха, Католикоса Гарегіна II, Франциск закликав до більшої єдності між двома церквами.

Вірменська Апостольська церква і кілька інших східних православних церков відокремилася від католицької церкви в V столітті через суперечку щодо божественної і людської природи Ісуса Христа.

Пізніше 26 червня Франциск має відвідати монастир Хор Вирап, який розташований недалеко від гори Арарат, де, за переказами, Ной посадив свій ковчег після великих повеней.

Після прибуття до Вірменії 24 червня Папа Римський назвав масові вбивства вірмен турками-османами минулого століття частиною запланованого «геноциду», спрямованого на знищення вірменського народу.

Віце-прем’єр Туреччини Нуреттін Джаникли сказав, що коментарі мають риси «менталітету хрестоносців».

Убивство і депортація близько 1,5 мільйона вірмен турками-османами між 1915 і 1917 роками розглядається багатьма істориками і деякими країнами як геноцид. 

Туреччина стверджує, що вірмени загинули через громадянські заворушення, а не внаслідок навмисних дій уряду Османської імперії. 

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: