Новий політичний документ ЄС називає Росію «стратегічним викликом»Новий політичний документ Євросоюзу описує Росію як «ключовий стратегічний виклик» – таке формулювання стало результатом компромісу між членами співдружності, частина з яких жорстко налаштована проти Москви.

Цей документ, який має бути схвалений на саміті ЄС 28 червня, був розроблений дипломатичним корпусом співдружності після того, як минулого року лідери країн Євросоюзу закликали представника ЄС із зовнішньої політики Федеріку Моґеріні до створення «орієнтира Європейського союзу для дій у майбутньому».

Литва та Польща, які займають жорстку лінію щодо Кремля, хотіли, щоб у документ була внесена фраза «стратегічна проблема» щодо ролі Росії у європейській політиці. Раніше таке формулювання вживав президент Європейської ради від Польщі Дональд Туск.

Інші члени ЄС, переважно з півдня Європи, натомість хотіли вписати у документ фразу, близьку до «стратегічний партнер», яка використовувалася до 2014 року, коли Москва анексувала український Крим і почала агресію проти України на Донбасі.

Документ, який бачив журналіст Радіо Свобода, складається з 32 сторінок. У ньому мовиться, що ЄС «не визнаватиме нелегальної анексії Криму та дестабілізації на сході України».

У документі не згадуються санкції ЄС, запроваджені у відповідь на агресію Росії проти України, що залишає можливість для покращення відносин між Москвою та Брюсселем.

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Головне

Хто зможе загнати кабана, або скільки ще проіснує Приватбанк
Posted in: Важливі новини, Всі новини, Суспільство і влада

Глава Нацбанку України Валерія Гонтарєва прагне покласти край практиці “олігархічного банкінгу”. Найбільша кредитна установа потребує очищення, але делікатного, враховуючи його …

Read More

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: