У суді Росії цього тижня відбудеться 4 засідання у справі кримських мусульман – адвокатЧотири судових засідання упродовж тижня відбудуться в російському ростові-на-Дону у справі кримських мусульман, обвинувачених у зв’язках з організацією «Хізб ут-Тахрір». Про це повідомив на сторінці у Facebook адвокат Еміль Курбедінов, який вилетів на суд з Сімферополя разом іншими кримськими колегами.

«Вилітаємо в Ростов-на-Дону з Едемом Семедляєвим і колегами із Севастополя на чергові судові засідання в Північно-Кавказькому окружному військовому суді за обвинуваченням чотирьох кримських мусульман у тероризмі. Заплановані чотири судових засідання з понеділка по четвер цього тижня», – написав Курбедінов.

Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону судить чотирьох мусульман із Криму, їх заарештували взимку 2015 року в Севастополі і звинувачують в участі в ісламській організації «Хізб-ут-Тахрір».

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши в список 15 об’єднань, названих «терористичними». Крім Росії, ця організація як терористична заборонена в Узбекистані, Казахстані, Китаї та деяких інших азіатських і африканських країнах. У Німеччині діяльність «Хізб ут-Тахрір» обмежена через звинувачення в антисемітизмі. В Україні і в більшості країн Заходу вона може діяти легально.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію й анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

About the author /


ваша думка:

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: